Labai vertinama nykštukinė pušis. Augdama formuoja tankią taisyklingos rutulio formos lają. Kuri vėliau tampa puri kūginė. Auga lėtai per 10 metų pasiekia iki 0,5 m aukščio, o per daugelį metų sieks tik 1 m. Trumpos, tankios šakelės suformuoja nuostabų kompaktišką krūmelį. Žvilgantys spygliukai ilgi, dygūs, ryškios žalios spalvos. Britanijos Karališkosios sodininkystės draugijos prestižinio apdovanojimo už nuopelnus sodui laureatė. Pušis tiesiog nuostabi mažose erdvėse, kompozicijose, alpinariumuose ir vazonuose.
Spyglių spalva
žali ryškūs
Lietuviškas pavadinimas
Pušis baltažievė Smidtii
Lotyniškas pavadinimas
Pinus Heldreichii Smidtii (Syn. P. Leucodermis)
Aukštis
0,3 – 0,5 m
Plotis
0,3 – 0,5 m
Augimo zona
6 – 8
Pritaikymas
nedideli parkai ir sodai, žema gyvatvorė ar sienelė, gėlynai, apvadai, vazonai, terasos, balkonai, alpinariumai, japoniškas sodas, pavieniai ir grupėse, namo sienos
Šviesa
saulėta
Vieta
apsaugoti nuo vėjo
Dirva
humusinga, priesmėlio ar priemolio, silpnai rūgšti, gerai drenuota
Erdvė
tanki kupolo laja
Vanduo
vidutiniškai drėgna
Tręšimas
balandžio mėnesio pabaigoje ir birželio mėnesio pradžioje tręšti kompleksinėmis mineralinėmis trąšomis
Priežiūra
laistyti esant karštai ir sausai vasarai, purenti dirvą aplink medelį. Genėjimas atliekamas pavasarį kol neprasidėjo vegetacinis laikotarpis arba pačioje vasaros pabaigoje kaip pasibaigia pagrindinis augimas – pašalinamos nulūžusios, pažeistos šakos.
Žiemojimas
Lietuvos klimatas palankus. Jeigu auginate vazone žiemai apvyniokite vazoną sodo plėvele ar apriškite eglišakėmis. Mulčiuokite vazono paviršių pušies žievės ar lapuočių medienos gabalėliais, pjuvenomis, sausomis durpėmis, keliais agroplėvelės sluoksniais ar eglišakėmis – tai apsaugos šaknis nuo šalčio ir palaikys drėgmę substrate. Pavasarį mulčą būtinai nuimkite.