Gyvatvorės


Rodoma 1 iki 100 iš 368 (4 puslapių)
Rodoma 1 iki 100 iš 368 (4 puslapių)

Gyvatvorės

 

Gyvatvorės yra neatsiejama gyvybingo kiemo dalis. Jos atlieka daugybę funkcijų: ne tik sukuria privatumo jausmą, bet ir puošia sodybas, saugo nuo vėjo, dulkių ir svetimų žvilgsnių.

Renkantis augalus gyvatvorei, svarbu įvertinti, kokio efekto norėsite po kelerių metų, kai augalai pasieks brandą. Jei Jūsų sodas ar kiemas turi aiškų stilių, ryškias ir tvarkingas geometrines formas – rinkitės lengvai formuojamus augalus karpomai gyvatvorei suformuoti. Jei norisi laisvo stiliaus gyvybingos uždangos – galite rinktis aukštesnius augalus. Svarbu įvertinti ir sodybos dydį, kad gyvatvorė neužgožtų bendro sodo ar kiemo vaizdo. Nuspręskite, ar norite besikeičiančios, kintančios lapuočių gyvatvorės, ar visžalės spygliuočių.

Augalų gyvatvorei pasirinkimas platus – svarbu nuspręsti, koks gyvatvorės vaizdas Jums priimtiniausias.

 

Augalai gyvatvorėms internetu

Augalus gyvatvorėms dabar paprasta užsisakyti internetu. Sodinukai gyvatvorei greitai ir saugiai bus pristatyti tiesiai į Jūsų namus ar pasirinktą atsiėmimo vietą.

Parko.lt elektroninėje parduotuvėje augalų gyvatvorės kūrimui ras kiekvienas. Patogiai ir nesudėtingai augalus gyvatvorei išsirinkite neišeidami iš namų. Su parko.lt gyvatvorės įrengimas bus paprastas, o gyvybingi augalų sodinukai pavers gyvatvorės įrengimo procesą maloniu.

 

Platus augalų gyvatvorėms pasirinkimas

Apsilankę elektroninėje augalų parduotuvėje Parko.lt pastebėsite, jog Jūsų laukia didelis augalų gyvatvorei pasirinkimas. Elektroninėje parduotuvėje medžiai ir krūmai gyvatvorei patogiai suskirstyti į tris kategorijas: nekarpomai gyvatvorei, vijoklių gyvatvorei ir visžalei gyvatvorei.

Nekarpomų gyvatvorės augalų kategorijoje rasite lapuočių, spygliuočių, žydinčių ir vaisius vedančių augalų sodinukus, tinkamus gyvatvorės rengimui.

Vijoklinių augalų gyvatvorei kategorijoje Jums paruošta tradicinių gebenių, spalvingųjų ląstūnių, žavingųjų raganių, vynmedžių, sausmedžių ir egzotiškųjų hortenzinių skelčių pasiūla. Tarp vijoklinių augalų gyvatvorei rasite ir naujausių augalų veisles, pavyzdžiui savidulkę smailialapę aktinidiją 'HOKEY POKEY', vedančią egzotiškas skanias uogas.

Visžalių augalų gyvatvorei asortimente Jūsų laukia ne tik spygliuočiai, bet ir visžaliai bugienio ir mahonijos sodinukai. Spygliuočių, tinkamų gyvatvorės formavimui, pasiūla ypač gausi: eglės, pušys, tujos, kukmedžiai, puskiparisiai, kadagiai, kėniai – įvairios jų formos ir veislės. Koloniniai, žemaūgiai, platūs ar siauri – lengvai išsirinksite ieškomus augalus gyvatvorei.

 

Kaip išsirinkti augalus gyvatvorei internetu?

Jei nusprendėte savo kieme ar sode sodinti gyvatvorę, tačiau nežinote, kaip išsirinkti iš didelės augalų pasiūlos – štai trumpas gidas Jums.

 

Jei norite aukštos spygliuočių gyvatvorės – augalų pasirinkimas ypač didelis. Pušys, kėniai, kadagiai, eglės gyvatvorei – išsirinkite savo kompozicijoms labiausiai tinkančius. Baltažievė pušis puikiai tinka didelėms erdvėms. Tai aukštas medis, augantis lėtai ir Lietuvoje per 10 metų pasiekia 9 - 12 m aukštį. Formuojant aukštas visžales sieneles išraiškingai atrodo juodoji pušis 'PYRAMIDALIS', pasiekianti 3 – 6 metrų aukštį. Patikimai ir tvarkingai auga dervingasis kėnis. Įmantrus uolinis kadagys 'BLUE ARROW', įvertintas tarptautiniais apdovanojimais, ne tik ypatingai puoš Jūsų sodybą, bet ir džiugins maloniu aromatu ir valys orą. Aukštų spygliuočių - eglių, pušų, tujų gyvatvorėms asortimentas ypač platus.

 

Jei norite žemos ir tankios spygliuočių gyvatvorės – vienas tinkamiausių augalų yra europinis kukmedis 'GREEN ROCKET'. Lėtai augantis tankus spygliuotis per 10 metų pasiekia iki 1 - 2 m aukštį ir iki 0,2 – 0,5 m plotį. Mažose erdvėse puikiai įsikomponuos dekoratyviosios kalninės pušies 'COLUMNARIS' gyvatvorė.

 

Jei norite klasikinės lapuočių medžių gyvatvorės – rinkitės skroblus, ąžuolus, beržus ar klevus. Jų nuostabūs siluetai žavės besikeičiat metų sezonams. Paprastasis skroblas 'FASTIGIATA' – siauros koloninės formos tankia, iki 4 – 5 m aukštį ir 1 m plotį siekiančia, laja. 'BEECKMAN' – spartaus augimo lapuotis. Jaunas pasižymi siaura, stačia laja, o senstant, šakos sunkėja, tankėja ir įgauna kūgio formą. 'LUCAS' pasižymi siaura, smailia laja, suteikiančia didingos elegancijos ir grakštumo įspūdį. Skroblo gyvatvorė – iš mados neišeinanti klasika. Paprastieji ąžuolai 'FASTIGIATE KOSTER', sodinami grupėmis, formuoja puikią užuovėją sodui.

 

Jei norite greitai augančios gyvatvorės. Vakarinė tuja 'COLUMNA' pasižymi stipriu augumu, pasiekia iki 3 metrų aukštį. Veimutinė pušis 'FASTIGIATA' - aukšta, siauros kūginės lajos, per 10 metų pasiekia iki 5 – 10 m aukštį Ji puikiai tinka žalioms sienelėms formuoti. Greitai augs dygialapio bugienio 'MADAME BRIOT' ir vakarinės tujos 'GOLDEN SMARAGD' gyvatvorės.

 

Jei norite lėtai augančios gyvatvorės. Rinkitės korėjinį arba pilkąjį kėnį. Tai ypatingai dekoratyvūs lėto augumo spygliuočiai. Lausono puskiparisis 'ALUMIGOLD' – ypač kompaktiškas lėtai augantis medis. Metinis prieaugis apie 15 – 20 cm. Jei ieškote visžalio lapuočio – Jums patiks lėtai augantis siauros kūginės lajos krūmas – dygialapis bugienis 'ALASKA'. Tarpinis kukmedis 'HILLII' per 10 metų pasiekia 1,5 – 2 m aukštį ir 0,5 – 0,6 m plotį. Jei norite lėto augumo aukštesnės gyvatvorės – rinkitės apdovanotą dygiąją eglę 'EDITH'. Per 20 metų užauga iki 3 m aukščio ir iki 2,4 m pločio.

 

Jei norite žydinčios gyvatvorės – rinkitės vijoklius: ląstūnes, raganes ar sausmedžius arba krūmus: alyvas, forsitijas, lanksvas, svarainius, deucijas, veigeles, putinus. Žydintys krūmai gyvatvorei suteiks išskirtinai puošnų vaizdą.

 

Jei norite vijoklinės gyvatvorės – visžalės gebenės pateisins visus Jūsų lūkesčius. Rinkitės vinvyčius ar vynmedžius ir džiaukitės ugninėmis rudens spalvomis.

 

Jei norite naudingos ir praktiškos gyvatvorės – rinkitės vaismedžių ir vaiskrūmių sodinukus gyvatvorei. Jie ne tik gražiai žydės pavasarį, bet ir džiugins uogų ar vaisių derliumi. Svarainiai, sedulos, aronijos, šermukšniai gyvatvorei suteiks išskirtinį gyvybingumą. Jei planuojate formuoti vijoklinę gyvatvorę – rinkitės smailialapę aktinidiją – džiaugsitės ypatingomis kivi uogomis.

 

Jei norite griežtų formų karpomos gyvatvorės – rinkitės populiariausias kukmedžio veisles gyvatvorių formavimui. Europinis kukmedis dažniausiai sodinamas karpomiems apvadams, gyvatvorėms, įvairioms figūroms formuoti. Pati populiariausia veislė gyvatvorėms formuoti – tarpinis kukmedis 'HICKSII'.

 

Jei norite barjerinės nepereinamos gyvatvorės. Jūsų dėmesį prikaustys dygialapė mahonija – krūmas iki 1 m aukščio, netaisyklinga rutuliška, 0,8–1,5 m skersmens, laja. Barjerų formavimui taip pat puikiai tinka bugienis 'BLUE PRINCE'

 

Geriausi augalai gyvatvorei laukia Jūsų čia – Parko.lt.


Kodėl verta pirkti elektroninėje parduotuvėje www.parko.lt?

Elektroninėje parduotuvėje parko.lt Jūsų laukia platus sodo augalų pasirinkimas su išsamiais botaniniais aprašymais ir auginimo rekomendacijomis. Patogus augalų paieškos įrankis leis Jums greitai ir lengvai surasti ieškomą augalą. Naujausios selekcijos, klasikiniai sodo augalai, išskirtiniai ir neregėti sodinukai. Aiškus ir lengvai suprantamas augalų įsigijimo procesas. Pasirinkite Jums priimtiniausią augalų atsiėmimo būdą: užsakytus augalus kurjeris pristatys į bet kurią Lietuvos vietovę: Vilnius, Kaunas, Klaipėda ar medžių apsuptas vienkiemis – dėl pristatymo nesukite galvos. Augalus Vilniuje ir Kaune galite atsiimti atsiėmimo punktuose DEPO aikštelėse Vilniuje ir Kaune. Nemokamai augalus atsiimkite Parko medelyno prekyvietėje Marijampolėje.

Vaismedžiai, vaiskrūmiai, lapuočiai, spygliuočiai, rožės, medžiai, krūmai – augalai pasieks Jus saugiai supakuotose pakuotėse. Kiekvienas augalas kruopščiai atrenkamas ir klientui pristatomi tik aukščiausios kokybės augalų sodinukai. 

Žinomi ir dar nepažinti augalai laukia Jūsų PARKO.LT. Įdomių augalų mūsų medelyne atras  visi, kuriantys  savo autentišką sodą. Taip pat turime pasiūlymus ir  kitų kultūrų (japonų, olandų, prancūzų) įtakos  palytėtiems kraštovaizdžio kūrėjams.